Podrobně o speed datingu

V minulosti bylo jenom málo možností seznámit se s někým novým a jít na rande. Samozřejmě jste mohli někoho náhodně potkat a tohle setkání mohlo vyústit v rande, ale v dnešní době se randění dostalo na úplně novou úroveň. Objevilo seznamování na internetu a také nový fenomén – speed dating. Konkrétně speed dating v poslední době velice zaujal seznámení chtivou veřejnost. Abyste poznali, jestli je speed dating vhodná volba pro vás, je třeba o něm zjistit trochu víc.

Co je speed dating?

Jedná se o událost pořádanou např. seznamovací agenturou, která pronajme místnost v baru nebo restauraci a za poplatek zprostředkuje setkání jednotlivců. Každý stráví průměrně 5 minut u stolu s dalším účastníkem a nezávazně si povídají. Po uplynutí času se účastníci posunou k dalšímu stolu a povídají si s dalšími protějšky a tak dále. Potom co měl každý možnost seznámit se se všemi protějšky, účastníci vyplní formulář, ve kterém uvedou, koho by chtěli vidět znovu. Po skončení speed datingové akce pořadatelé dotazníky zpracují a když se účastníci ve svém zájmu shodnou, předají jim na sebe telefonní čísla a e-mailové adresy.

Výhody speed datingu

Speed dating má mnoho výhod. Tou první je možnost kontaktu s nezadanými. Jedna z hlavních překážek, kterou musí každý při seznamování překonat, je přístup k ostatním nezadaným. Nezadaní jsou často příliš pracovně vytížení na to, aby chodili ven a vyhledávali setkání s ostatními. Navíc někteří lidé nevědí, kam by vlastně měli jít, když se chtějí seznámit. Z těchto důvodů je přístup k dalším nezadaným, který speed dating poskytuje, velice atraktivním rysem této seznamovací metody.

Další důležitou výhodou je úspora času. Vzhledem k tomu, že každé „rande“ trvá jen několik minut a první dojem je velmi důležitý, obvykle jsme i v tomto krátkém časovém úseku schopni poznat, jestli tam něco je, nebo ne. Na rozdíl od dlouhého rande s jedním člověkem, kdy stejně nevíte, jestli budete nebo nebudete kompatibilní, při speed datingu použijete mini-rande jako rozhodovací faktor, jestli dotyčného chcete vidět na klasické schůzce.

Při speed datingu se také vyhneme přímému odmítnutí, protože nikdo neví, kdo koho zaujal až do vyhodnocení, které obdržíte na e-mailovou adresu. To je velká výhoda, protože se díky tomu zmírní dopad odmítnutí.

Speed dating také nabízí bezpečné prostředí pro seznamování. Je to mnohem bezpečnější než schůzky na slepo, nebo rande s někým, koho neznáme, protože o sobě neposkytujete ostatním žádné osobní informace, a proto jste pravděpodobně mimo jakékoli potencionální ohrožení.

A konečně, když jdete na speed datingovou akci, víte, že všichni ostatní tam jsou proto, že jsou svobodní a chtějí se seznámit. To je výhoda oproti například baru, kde nikdy nevíte, kdo je svobodný, ve vztahu, ženatý nebo vdaná, a musíte se prodírat davem, aby jste našli potencionálního partnera.

Nevýhody speed datingu

Jako všechno, co má výhody, má i nevýhody. Jednou z nich je nutnost rozhodnout se o budoucí schůzce během pár minut pouze na základě prvního dojmu. Protože je setkání tak krátké, je nutné říct ty správné věci a udělat dojem během krátké doby. To může být problematické pro některé stydlivější lidi, kteří potřebují delší čas, aby si na jiného člověka zvykli.

Další věcí proti speed datingu je, že většina setkání při speed datingu je založená na povrchních hodnotách, například na vzhledu. Protože na odhadnutí svého protějšku máte jenom velmi krátkou dobu, rozhodnutí, jestli spolu půjdete na další rande je často postavené na fyzických rysech. Tím je kladen větší důraz na vzhled a ne na jiné důležité kvality jako osobnost a pohled na život.

Cena speed datingu a jak najít pořadatele

Speed dating je poměrně levný a cena akce závisí na pořadateli a případných bonusech jako pití a občerstvení v ceně. Obvykle se můžete přihlásit už za cenu okolo 300 Kč. A to je dobrá cena, když uvážíte možnost, že tam potkáte perfektního partnera.

Když hledáte pořadatele speed datingové akce, můžete se podívat na internet. Hodně vám pomůžou i přátelé, kteří vám doporučí společnost, která speed dating organizuje. Největší agenturou pořádající speed dating akce v Praze, Brně a Ostravě je u nás Seznámení-aktivně.cz.

Speed dating je skvělý pomocník při hledání partnera. Je bezpečný, levný a pohodlný. Tohle všechno dělá ze speed datingu dobrou příležitost pro všechny, kteří se chtějí vztah, ale i pro ty, kte

Příspěvek byl publikován v rubrice Speed-dating. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.